W celu umocnienia swojej działalności na rynku europejskim, a zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej, w październiku 2017 r. firma Borghi wraz ze swoim długoletnim partnerem w Polsce – firmą ANA Biuro Handlowe powołały do życia nową firmę Borghi Polska.

Borghi Polska prowadzi swoją działalność w Polsce, planując utworzenie w przyszłości dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej centrum obsługi serwisowej, które zapewni wsparcie dla rosnącej liczby klientów Borghi w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, na Węgrzech i na Ukrainie.

Firma Borghi projektuje, produkuje i oferuje maszyny dla przemysłu szczotkarskiego, zapewniając swoim klientom ponad 65-letnie doświadczenie, najnowocześniejszą technologię i najwyższy profesjonalizm w obsłudze.

Elastyczność i wszechstronność w połączeniu z jakością i niezawodnością produktów Borghi są czynnikami stanowiącymi o nieustannym wzroście i sukcesie firmy.

Oferta produktów firmy Borghi obejmuje wszystkie rodzaje maszyn do produkcji szczotek, mioteł, szczotek listwowych i mopów dla każdego segmentu przemysłu szczotkarskiego: od artykułów gospodarstwa domowego po najbardziej specjalistyczne szczotki techniczne i przemysłowe. Różnorodność modeli oferowanych przez Borghi obejmuje zarówno maszyny ręczne i półautomatyczne jak i w pełni zautomatyzowane centra robocze.

Ofertę firmy Borghi uzupełniają maszyny do produkcji szczotek skręcanych drutem, maszyny strzygące oraz projektowanie i produkcja form wtryskowych.

Ponadto Borghi posiada rozległą sieć sprzedaży, która oprócz sieci wyspecjalizowanych agentów handlowych na całym świecie obejmuje włoską centralę firmy oraz filie w Hiszpanii, w Stanach Zjednoczonych, w Chinach, w Indiach i Brazylii.